Herbata czarna Nomads Rwanda Black Rutsiro

  • Pochodzenie: Rwanda - Ogrody Rutsiro
  • Rodzaj: Herbata Czarna
  • Składniki: Czarna organiczna herbata liściasta, OP i FOP

Więcej szczegółów

26,90 zł brutto

  • 100 g
  • 200 g

Więcej informacji

Dlaczego warto wybrać herbatę Nomads Rwanda Black Rutsiro?

Jest to herbata o wyjątkowych walorach - herbata, którą sami sobie wymyśliliśmy i odnaleźli.

Miała ona łączyć wysokiej jakości liście Camellia sinensis wraz z oryginalnym pochodzeniem. Dlatego, gdy natrafiliśmy na Rwandę, wiedzieliśmy że tu możemy znaleźć to, czego szukamy. Rwandę znaliśmy już z kawy i mieliśmy jak najlepsze skojarzenia z nią.

A poszukiwaliśmy nowej jakości w naszych herbatach NOMADS. W związku z tym ruszyliśmy w długą drogę.  Prowadziła ona poprzez własne poszukiwania jak też i szkolenia wspólnie z Rafałem Przybylokiem - Czajnikowym - największym chyba autorytetem w dziedzinie herbaty w Polsce.

Herbata Rwanda Black Rutsiro:

  • Pochodzi z ekologicznych upraw ogrodów Rutsiro w Rwandzie,
  • Ma długie piękne liście FOP,
  • W smaku oddaje nuty miodu, lekkiej owocowości i przyjemnej goryczki

Herbata z Rwandy w opakowaniu

Liście herbaty Nomads Rwanda Rutsiro ma piękną, delikatną grubość, z jasnym, rześkim i biszkoptowym profilem smakowym. Jej złote odcienie naparu są również ucztą dla oczu

Jak parzyć herbatę Nomads Rwanda Black Rutsiro?

Do zaparzenia najlepiej użyć 3-4 gramy herbaty na każde 200 ml wody. Temperaturę wody utrzymaj na poziomie ok. 95 stopni CelsjuszaParzyć od 3 do 4 minut.

Nasze podejście tu jest trochę bardziej liberalne. Trzymamy się, podobnych zasad jak przy parzeniu Nomads Rwanda Green RutsiroRóżnica jest taka, że w przypadku tej czarnej herbaty, zalewamy ją od razu wrzątkiem, a nie dopiero po kilku minutach.

Skąd pochodzi herbata Nomads Rwanda Black Rutsiro?

Źródła tej herbaty sięgają jeziora Kivu. To tam na wzgórzach porośniętych herbatą uprawiana jest i zbierana później. Ogrody Rutsiro zlokalizowane są ok. 120 km od Kigali - stolicy Rwandy. Chociaż Rwanda ma jedynie 26 338 km kwadratowych powierzchni i jest jednym z mniejszych państw Afryki, to jej żyzne ziemie odwdzięczają się wspaniałej jakości herbatą.

Plantacja Rutsiro zatrudnia ok. 1000 pracowników i pełni istotną rolę dla lokalnej społeczności. Pomaga budować szkoły, szpitale, drogi oraz domy dla najuboższych.

Plantacja w Rwandzie

Plantacja herbaty Rutsiro w Rwandzie. To właśnie stamtąd pochodzą liście naszej herbaty

  • Baner sklep - desktop