Kawiarka Bialetti VENUS 4tz Zobacz większe

Kawiarka Bialetti VENUS 4tz

  • Producent: Bialetti
  • Pojemność: 4 filiżanki, 210ml
  • Materiał: stal nierdzewna

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

175,00 zł brutto

Więcej informacji

Czym cechuje się kawiarka Bialetti Venus?

Nowa wersja jednego z najpopularniejszych modeli światowego lidera kawiarek. Nowy kształt, ergonomiczna rączka oraz 20% grubsza ścianka dolnego zbiornika to charakterystyczne cechy nowego modelu. 

 

Jaka jest pojemność kawiarki Bialetti Venus?

Model Bialetti Venus 4tz służy do jednoczesnego zaparzenia 4 filiżanek espresso (po ok. 170ml). Pojemność całkowita to 210ml.

Aby zaparzyć prawdziwe espresso potrzebujesz jedynie tej kawiarki, dobrej kawy i kilku minut.

Budowa kawiarki, użytkowanie.

Kawiarka wykonana jest z polerowanej stali nierdzewnej co w znacznie mniejszym stopniu wpływa na smak kawy niż aluminium. Ergonomiczna rączka oraz elegancki kształt sprawią, że kawiarka będzie stanowić ozdobę w kuchni.

Bialetti Venus może być użytkowana na palnikach: gazowych, elektrycznych oraz w przypadku rozmiaru 4tz (lub większego) na płytach indukcyjnych

Jak działa kawiarka Bialetti Venus?

Kawiarka składa się z 2 zbiorników - górnego oraz dolnego. Dolny zbiornik należy wypełnić wodą, do filtra wsypać zmieloną kawę, skręcić zbiorniki ze sobą i postawić kawiarkę na włączonym/zapalonym palniku. Woda znajdująca się w dolnej części kawiarki pod wpływem temperatury powoduje iż wzrasta ciśnienie, które "wypycha" wodę do górnego zbiornika, poprzez zmieloną kawę. W ten sposób pyszna, aromatyczna kawa przemieszcza się do górnego zbiornika. Gotowe! 

Więcej o parzeniu kawy w kawiarce w artykule: 

Jak zaparzyć kawę w kawiarce?