Kawa ziarnista Darvea Noc Żubra Zobacz większe

Noc Żubra - Darvea kawa ziarnista

 • Pochodzenie: Ameryka Południowa, Azja
 • Gatunek: 50% Arabika, 50% Robusta
 • Moc kofeiny: 5/5
 • Intensywność smaku: 5/5
 • Kwasowość: 1/5
 • Stopień palenia: Mocne
 • Nuty Smakowe: gorzka czekolada, orzech, dymny karmel
 • Przeznaczenie: Espresso

Więcej szczegółów

23,00 zł brutto

 • 250 g
 • 500 g
 • 1000 g

Więcej informacji

Arabika, Robusta i intensywne palenie w tajnej służbie mocnej kawy

Analogia tej kawy do filmu opowiadającego o przygodach agenta 007 "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" jest zauważalna. Znajdziemy w niej bowiem moc wrażeń, którą zawsze niesie ze sobą James Bond. "Tajną służbą" w kierunku jej smaku jest tu z kolei świadoma decyzja o oparciu jej intensywności na dużej ilości Robusty oraz mocniejszym stopniu palenia.

 

Wyższa zawartość kofeiny

Robusta jako gatunek kawy ma nawet dwukrotnie więcej kofeiny w porównaniu do Arabiki. Bardzo silnie zaznaczona obecność tej kawy w mieszance Noc Żubra, pociągnie za sobą zwiększenie pobudzenia. Podział sił Robusty i Arabiki jest tu równy - jej 50% stanowi Robusta.

 

Mocne palenie

Wypalając kawę dłużej i do wyższych temperatur, uzyskujemy w ziarnach ciemniejszą barwę a przede wszystkim większą intensywność doznań smakowych. Profil przesuwa się wtedy w kierunku zwiększenia goryczy i wpływu palenia na smak - przy niwelowaniu naturalnych walorów ziaren. W tej kawie zdecydowaliśmy się utrzymać moc palenia na takim poziomie, żeby uzyskać zauważalną różnicę w intensywności smaku, a jednocześnie utrzymać jak najwięcej z naturalnych właściwości ziaren, które tworzą mieszankę.

 

Otwierając opakowanie, nie spotkacie tu zatem czarnego jak smoła i jałowego w smaku węgla kawowego. Dzięki naszemu podejściu Wasze kubki smakowe odczują, że to jest "mocna kawa" i jednocześnie będą się mogły delektować nutami smakowymi kaw, które je tworzą.

 

Dlaczego warto wybrać kawę "Noc Żubra"

Kawa Darvea Noc Żubra jest kawą o dużej intensywności smaku oraz wysokiej zawartości kofeiny. Jeżeli szukacie mocnego pobudzenia i silnych doznań smakowych, to jest to kawa dla Was.

Kawa ta przeznaczona jest głównie pod espresso i możecie ją swobodnie stosować w kawach czarnych oraz z mlekiem.

Skąd nazwa kawy - Noc Żubra?

Zastanawialiśmy się jak można zawrzeć w nazwie siłę, finezję smaku i uwzględnić przy tym nutę oryginalności, którą nadajemy kawie podczas jej wypalania. Powiązaliśmy to też z naszymi wartościami, w których zawsze staramy się być autentyczni. Siłę, majestat, spokój i oryginalność połączoną z polską autentycznością uosobił nam... Żubr. No a, że to mocna kawa, to noc dla bardziej wrażliwych na wpływ kofeiny może być po jej spożyciu mniej "śpiąca", dlatego powstała "Noc Żubra" :). A jak wygląda noc żubra? Najlepiej sprawdzić to pijąc naszą kawę :D.

Spróbujcie już teraz!

Produkty powiązane