Darmowa dostawa od 50 PLN! :)
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tarnowski ratusz na etykiecie kawy Darvea

2018-10-27
Tarnowski ratusz na etykiecie kawy Darvea

Kawy z całego świata w naszej palarni

Gdzie jest palona nasza kawa?

Kawa Darvea wypalana jest w uznawanym za "Perłę Renesansu" Tarnowie. W atmosferze spokojnego miasta, u podnóża Góry Świętego Marcina, która daje na północy początek Karpatom, ziarna kawowców z całego świata zamieniają się w wyjątkową kawę. W klimacie małej manufaktury, poszczególne gatunki i rodzaje kaw dobierane są indywidualnie do każdej serii. Wieloletnie doświadczenie palenia kawy, ciekawość nowych smaków oraz dbanie o najwyższą jakość końcowego efektu łączą się, tworząc unikalny charakter kaw Darvea.

Seria "Manufaktura"

Kawy, które od teraz znajdziecie w naszej ofercie, to kawy z całego świata. Wyborowe serie premium Darvea jak Aktywny Poranek, Smak PodróżyUpragnione Spotkanie czy Szlachetność Zawiszy, pozostają flagowymi kawami naszej manufaktury kaw. Dołączają do nich wypalane przez nas kawy, których ziarna pochodzą z Brazylii jak Brasil Santos, Kenii jak Kenia AA czy Kostaryki - Costa Rica SHB i wiele wiele innych.

Smakosze odnajdą w nich wyborną kawę arabika jak np. Ethiopia Yirgacheffe oraz mocniejszą kawę robusta jak India Cherry AA. Dzięki temu każdy może poznać wszystkie gatunki kaw.

Motyw tarnowskiego ratusza na etykiecie

Chociaż ziarna kawy przyjeżdżają do nas z Afryki, Azji, Ameryki Środkowej i Południowej czyli z całego świata, to ich prawdziwy smak nadawany jest tu w Tarnowie. Podczas palenia uwalnia się smak kawy, który jest znany miliardom ludzi na świecie. To nasza wiedza i doświadczenie oraz nieśpieszne (choć stricte wymierzone w czasie) palenie nadaje kawie wyjątkowy smak i aromat.

Szukaliśmy symbolu, który dobrze odda wysoką jakość naszych produktów poprzez klimat klasycznego piękna oraz estetyki, do których przykładamy wysoką uwagę.

W związku z tym zdecydowaliśmy się umieścić tarnowski ratusz w naczelnym miejscu wszystkich etykiet kaw, które składają się z pojedynczych typów ziaren kawowca.

Nie bez znaczenia jest dla nas fakt, że w naszej opinii pracując i żyjąc tu, doceniamy i dostrzegamy walory tego miasta. Sami je niejako tworzymy i chcemy przez to promować w całej Polsce.

Jak powstał główny motyw z etykiety?

Wiedzieliśmy, że etykieta powinna się wyróżniać i mieć elegancki wygląd. Nie chcieliśmy umieszczać na nich nagich rysunków afrykańskich tubylców, peruwiańskich masek czy innych powszechnie widywanych na kawach speciality kolorowych grafik.

Dlatego wybraliśmy rysunek namalowany specjalnie dla nas przez związaną z Tarnowem utalentowaną grafik Joannę Popek-Solak. Gdy zobaczyliśmy wcześniejsze projekty Asi, wiedzieliśmy że chcemy by pracowała dla nas. Jednocześnie okazało się, że wraz z talentem Asia otrzymała bardzo przyjazne usposobienie dlatego świetnie się nam współpracuje.

Pozostałe motywy etykiety zostały również opracowane przez tarnowskich grafików. Chcemy, by jak najwięcej możliwych elementów związanych z naszą kawą pochodziło z Tarnowa i okolic. Opakowania, etykiety, pudełka wszystko to staramy się robić na miejscu - w Tarnowie. Wierzymy, że dobra współpraca przynosi dobre efekty i chcemy to promować poprzez nasze podejście i dobrą kawę również tu w Tarnowie.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Dzień dobry. Od paru lat zamawiam kawę i herbatę w Darvea i jesteśmy bardzo zadowoleni z szybkiej obsługi jak i pysznych produktów. Bardzo polecam. Pozdrawiam.
2024-02-21
Wszystko super.
pixelpixel