Darmowa dostawa od 70 PLN! :)
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Recenzja ekspresu Nivona CafeRomatica 759 – oto opinia naszych baristów!

2021-01-14
Recenzja ekspresu Nivona CafeRomatica 759 – oto opinia naszych baristów!

Macie dość kawy instant, ale nie znajdujecie czasu ani ochoty na eksperymenty z metodami przelewowymi? Wizja każdorazowego mielenia i ubijania kawy w kolbie dla 40 ml kawy również nie wydaje się Wam szczególnie kusząca? W takim razie ekspres automatyczny to coś co powinno idealnie wpasować się w Wasze potrzeby. Dziś przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych ekspresów na naszym rynku – Nivona CafeRomatica 759!

 

W DARVEA uwielbiamy zanurzać się w najdrobniejsze szczegóły dotyczące parzenia kawy. To jak stopień ekstrakcji zmienia się w odniesieniu do grubości przemiału, czy też temperatury wody, to tematy z którymi stale eksperymentujemy, chcąc opracować metody, które pozwolą Wam na uzyskanie pełni smaku z naszych ziaren.

 

Nie da się jednak ukryć, że tylko w idealnym świecie mielibyśmy czas na rytuał ręcznego zmielenia kawy, zagotowania wody i utrzymania jej w pożądanej temperaturze, a potem precyzyjnego pilnowania wagowych proporcji, za każdym razem, kiedy chcemy wypić kawę. Cóż więc począć? Przecież nie będziemy pić rozpuszczalnej!

 

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam ekspres do kawy taki jak CafeRomatica 759. Przede wszystkim daje nam ona coś, co w pewne dni jest nie do przecenienia – wyrazistą, pobudzającą kawę przygotowaną za pomocą jednego kliknięcia!

 

 

Szukacie ekspresu? Dowiedzcie się, czemu warto zerknąć na model Nivona CafeRomatica 759

 

Ekspres Nivona 759 to urządzenie, które przy minimalnej trosce o jego konserwację odwdzięczy nam się sprawnym, wieloletnim działaniem (przetestowane w domowych warunkach u różnych Klientów ;-)).

  

Ekspres łatwy w utrzymaniu


Jedyne o co musimy zadbać, to regularne opróżnianie tacki z wody oraz fusów, a także płukanie spieniacza do mleka po przygotowaniu mlecznych napojów. Dogłębne czyszczenie oczywiście też się od czasu do czasu przydaje, ale to bardzo proste z dodatkowymi środkami czyszczącymi (o czym ekspres nas zawsze poinformuje).

  

Korzystne przełożenie w relacji cena do jakości

 

Nie bez powodu jest on też bestsellerem w swojej kategorii cenowej. Łatwość użytkowania i niezawodność w rozsądnej cenie (ok. 3 tys. złotych) sprawiają, że jest to nieodłączny kompan każdej kuchni. Nawet takiej, w której na co dzień urzęduje profesjonalny barista ;-).

 Kod rabatowy dla czytelników

 

 

Recenzja ekspresu Nivona CafeRomatica 759 – co mówią o nim nasi bariści?

 

Nivona CafeRomatica 759 to naszym zdaniem świetny, uniwersalny wybór dla zagonionych fanów kawy, ale żeby Was do tego przekonać, postaramy się nieco dokładniej go scharakteryzować.

  

Jak wygląda ekspres Nivona CafeRomatica 759 i ile zajmuje miejsca?

 

Wymiary jakie ma ekspres do kawy Nivona 759 to 24cm x 33cm x 48cm. Nie zajmuje on więc dużo miejsca, a dodatkowo jedyne wymaganie jakie pojawia się w kwestii jego umiejscowienia, to odległość od kontaktu. Elegancki matowo czarny front sprawia, że ekspres jest ozdobą każdej kuchni, czy też pokoju socjalnego. A w końcu picie kawy to też doświadczenie estetyczne!

 Ekspres nivona

 

 To Nivona CafeRomatica 759 widoczna od frontu - ekspres prezentuje się stylowo

 

 

Jakie są najważniejsze funkcje tego urządzenia?

 

Urządzenie to ma wszystkie niezbędne funkcje, które należy oczekiwać od dobrej jakości ekspresu. To co najważniejsze w Nivona Romantica 759 to:

 

 • Przygotowanie kawy czarnej – zaparzymy w niej zarówno esencjonalne espresso jak też i np. bardziej subtelne Americano. Espresso (jeżeli zastosujemy świeżą kawę) będzie nas cieszyło nie tylko smakiem, ale też i dobrą cremą.

 

 • Przygotowywanie kaw mlecznych – cappuccino i cafe latte to mleczne wersje kawy, które są naturalnym środowiskiem dla tej Nivony. Ze względu na bardzo dobry spieniacz i łatwy system czyszczenia po ich przygotowaniu – nie będzie sprawiał nam kłopotów.

 

 • Zaparzenie gorącej wody – możemy tym ekspresem przygotować również np. herbatę. Dzięki temu, że wybierzemy opcję „gorącej wody” i ekspres przygotuje nam gorącą wodę, w której przygotujemy herbatę.

 

 • Gorące mleko – ekspres może spienić nam również i przygotować samo mleko. Będziemy mogli je wykorzystać np. do własnych eksperymentów z kawami mlecznymi, przygotowania czekolady lub innych produktów.

 

Wykres nivona 759

Fragment informacji producenta Nivony opisujący system "Barista in a box" oraz wyjaśniając jaki jest przepływ wody przez zmieloną kawę w porównaniu do czasu parzenia

Jakie są największe zalety tego ekspresu?

 

Przede wszystkim:

 • Duża sterowalność parametrami parzenia – w ekspresie możemy  zmienić główne parametry odpowiadające za smak kawy:

  • grubość mielenia kawy,
  • dozę kawy (ilość kawy przy jednym parzeniu),
  • temperaturę wody,
  • czas parzenia.

 

Te czynniki, to fundamentalne pozycje, którymi dobry barista (poza ziarnami kawy) steruje smakiem kawy!

 

 • Łatwość konserwacji – ekspres sam sygnalizuje kiedy trzeba go wyczyścić. Czyszczenie odbywa się łatwo. Co do zasady mamy możliwość płukania systemu i czyszczenia. W przypadku czyszczenia mamy do wyboru 4 opcje:

  • czyść spieniacz (po około 100 kawach mlecznych),
  • czyść system (około 200 kaw czarnych),
  • odkamienianie ekspresu - w zależności od twardości wody (raz w miesiącu przy domowym użyciu),
  • wymiana filtra do wody (raz w miesiącu)

 

Urządzenie to prawie wszystko robi więc za nas. Jedyne o co trzeba się zatroszczyć, to regularne opróżnianie tacki z fusów.

 

 • Maszynowa powtarzalność wysokiej jakości smaku z dnia na dzień – cóż może być lepszego, niż świadomość, że od wspaniałej kawy każdego dnia dzieli nas tylko kilka kliknięć?

 

 • System Barista in a Box – zaawansowany technologicznie system, który daje nam możliwość wyboru jednego z trzech profilów, w których ekspres może przygotować naszą kawę. Te profile to: dynamiczny, stały i intensywny. Każdy z nich różni się balansem nut owocowych i goryczy – sami wybierzcie swój ulubiony! Wszystko dzięki odmiennemu ciśnieniu oraz czasowi parzenia kawy.

 

 • Bardzo dobra jakość spienionego mleka – spieniacz działa naprawdę dobrze. Mleko spienione nim jest klarowne, z równomiernie niewielkimi pęcherzykami

 Kawa z mlekiem

 • OneTouch Spumatore ­– czyli możliwość zaparzenia jednym przyciskiem kawy mlecznej. Wystarczy podłożyć szklankę pod wylewkę i nacisnąć przycisk

 OneTouch Spumatore

 • Cicha praca – chociaż model ten nie ma dodatkowego wytłumienia jak chociażby Nivona 769, to jej stożkowy młynek pracuje całkiem przyzwoicie jak chodzi o głośność

 Pojemnik na ziarna Nivony

 

 

Ekspres kolbowy vs ekspres ciśnieniowy Nivona 759

 

Ekspres kolbowy daje większe możliwości dla niepowtarzalnej tekstury naparu i możliwość dostosowania metody do unikalnego ziarna. Ale czy wizja czyszczenia sitka, kolby i dyszy od spieniania mleka po każdym zaparzeniu, w sytuacji, gdzie kawy chce się napić kilka osób na raz nie wydaje się trochę niedorzeczna? A gdy czas oraz łatwość przygotowania się liczą – nie ma o czym mówić – w domu to kluczowe!. Mało kto może pozwolić sobie, by osobno w młynku za kilka tysięcy mielić kawę a w ekspresie kolbowym za kilkadziesiąt tysięcy przygotowywać espresso – czas i pieniądz mają tu znaczenie.

 

 

Co można było zrobić lepiej, czego w nim brakuje?

 

Wady w wypadku Nivona CafeRomatica 759 nie są tak bardzo uciążliwe w porównaniu do innych ekspresów ciśnieniowych.

 

Zatem co byśmy w nim poprawili:

 • Zwiększylibyśmy liczbę kaw, które można zaprogramować we własnym zakresie – jest tylko 1 własna i 8 fabrycznych

 

 • Trzy stopnie ustawienia mocy kawy – to już duże pole manewru, ale np. wyższy model 769 oferuje ich aż 5,

 

 • Temperatura mleka po spienieniu mogłaby być nieco większa. Prawidłowa temperatura spienionego mleka to ok. 67 stopni, ale taki poziom uzyskuje się tylko w profesjonalnej dyszy spieniacza w ekspresach kolbowych.

 

 

W kwestii domowego użytku, jest tu jednak wszystko co niezbędne do stabilnej, smacznej kawy każdego dnia.

 

Nivona CafeRomatica 759 jest więc niezawodnym, prostym w obsłudze sprzętem, który z całego serca polecamy wszystkim kawoszom, którzy chcą mieć możliwość szybkiego i wygodnego zaparzenia kawy na wyciągnięcie ręki!

 

 

U kogo ekspres Nivona CafeRomatica 759 sprawdzi się najlepiej?

 

Nivona CafeRomatica 759 polecamy głównie do:

 • użytku domowego

 • prywatnego gabinetu

 • kilkuosobowego biura

 

Jest on starannie i trwale zbudowany, i w zakresie od 1 do 10 kaw dziennie będzie przez lata pracował bez zająknięcia. W wypadku, kiedy spodziewamy się jednak większego obciążenia, to zarówno zużycie mechanicznych elementów urządzenia, jak i proces opróżniania i mycia tacki może okazać się nieco problematyczny.

 

 

Nivona CafeRomantica 759 – pomyłka czy wyraz uznania?

 

Zdarzają się kawosze nazywający ten model jako Nivona CafeRomantica 759. Katalogowa nazwa tego ekspresu to CafeRomatica, ale nie trudno nam zgadnąć z czego wynika taki figiel podświadomości. To urządzenie, w którym ciężko się nie zakochać! ;-) stąd CafeRomantica.

 

 

Które kawy Darvea pasują do tego ekspresu?

 

Praktycznie każda kawa palona średnio lub mocniej dobrze sprawdzi się w tym ekspresie. Wszystkie kawy premium, które mamy w swojej ofercie będą idealnie do niego pasowały.

Nasi klienci cenią sobie bardzo do ekspresów takie kawy jak:

 • Jeżeli cenicie sobie wyraźny, ale zbalansowany i klasyczny smak, polecamy Wam naszą Columbia Excelso!

 Kawa Darvea Columbia Excelso

 Kawa Darvea India Malabar

 • Jeżeli Wasza główna troska w kwestii porannej kawy to zastrzyk energii, który pozwoli Wam z uśmiechem rozpocząć dzień, to polecamy, a jakże, Aktywny Poranek lub Smak Podróży. Obydwie te kawy to blendy z robustą.

 Aktywny poranek i smak podróży

 

 

Kawy w jasnym paleniu to już bardziej dedykacja dla osób, które lubią pić z ekspresu kawy głównie czarne. Wtedy mogą to być nawet kawy specialty – a jak! (wtedy radzimy zmniejszyć grubość mielenia na młynku – tylko uwaga robimy to tylko ona włączonym młynku, żeby nie zablokować żaren!)

 

 

Każdy miłośnik dobrej kawy potrzebuje dobrego sprzętu wydobywającego jej aromat

 

Cóż jeszcze powiedzieć o ekspresie Nivona 759? Cena nie jest oczywiście tak niska, jak w wypadku ekspresów kapsułkowych (Nivona to jednak klasa znacznie wyżej), czy zaparzaczy do metod przelewowych, ale w naszej opinii jest jak najbardziej uzasadniona.

 

To sprawdzony sprzęt, który nie bez powodu jest uznawany za lidera swojej kategorii cenowej. Chcecie podarować sobie albo komuś bliskiemu automatycznego baristę, który każdego poranka przemieni kuchnię w mini-kawiarnię? Nie musicie dalej szukać, zapraszamy do zakładki EKSPRESY na darvea.pl!

 

 Przejście na sklep

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 84 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wspaniale, szybko i sprawnie
2024-06-03
Obsługa na najwyższym poziomie. Może służyć za wzór dla innych.
pixelpixel