Darmowa dostawa od 50 PLN! :)
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kawa w biurze - prosty sposób na motywowanie i integrowanie pracowników

2022-03-12
Kawa w biurze - prosty sposób na motywowanie i integrowanie pracowników

Budzicie się wcześnie rano w poniedziałek. Chcąc nie chcąc, do pracy trzeba się udać. Wchodzicie do biura, siadacie przy biurku i zanim zaczniecie przeglądać stertę papierów, którą zostawiliście tam w ubiegły piątek, Wasz wzrok pada na poczciwy, wysłużony kubek. Przyznacie, że kawa w biurze to prawdziwy skarb.

 

Z czym kojarzy się Wam kawa? Biuro nie jest może miejscem, gdzie zaparzanie i degustację można by celebrować tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale przyznacie, że dookoła picia kawy w miejscu pracy wytworzyła się pewna kultura, która jest przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków. W naszym biurze codzienne obowiązki to co prawda właśnie picie kawy, ale tak słyszeliśmy od pracowników innych biur ;-).

 

Szukacie kompleksowego rozwiązania do swojej firmy typu kawa plus ekspres? Zapytajcie nas pod adresem sklep@darvea.pl lub telefonem 504 947 032. Przedstawimy Wam ofertę!

 

 

Przypominamy Wam nasz artykuł o fice, czyli szwedzkiej tradycji kawowych przerw w pracy. Szwedzi regularnie plasują się na wysokich pozycjach w europejskich rankingach szczęśliwości i coś nam podpowiada, że tamtejsze wysokie spożycie kawy ma z tym coś wspólnego!

 

 

Zauważmy zbawcze skutki picia kawy w pracy!

 

Co sprawia, że kawa w biurze to tak istotna sprawa? Poza oczywistym plusem, jakim jest możliwość krótkiego odpoczynku, pojawia się też kilka innych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli chcecie przekonać przełożonych do zainwestowania w ekspres i ziarna wyższej jakości.

 

 

Pobudzenie

 

To chyba najbardziej oczywista z odpowiedzi, ale nadal warto ją wymienić. Oczywiście pracując w rzemieślniczej palarni staramy się zwracać uwagę przede wszystkim na smak naszych ziaren, ale zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób dobry smak jest nadal po prostu przyjemnym dodatkiem do energetyzującego działania naparu.

 

Otwarty na aktywność pracownik, to zadowolony pracownik, zadowolony pracownik to efektywny pracownik... i tak dalej ;-). Z własnego doświadczenia na pewno wiecie, że kiedy poczujemy delikatne kofeinowe wzmocnienie, to maile wydają się krótsze, klienci milsi, a godziny na zegarze upływają szybciej. Nie mamy tu na myśli nerwowego pobudzenia, którego nie pożądamy zbytnio. Raczej mówimy o przyjemnej aktywizacji – pobudce do działania, gdy świat nabiera kolorów a zadania dnia rozwiązujemy z przyjemnością.

 

 

Integracja

 

Kawa w biurze to jednak nie tylko „paliwo” dla pracowników. Równie istotna jest możliwość chwilowego oderwania się od pracy, zamienienia paru słów, i docenienia tego, że mamy możliwość spotkania się z biurowymi znajomymi. Podczas lockdownu nie było to przecież takie oczywiste!

 

 

Przyjazna atmosfera dla klientów

 

Gdzie jeszcze dobrze sprawdza się kawa? Do biur dostarczamy ją regularnie, ale z własnego doświadczenia wiemy, że zarówno w salonach kosmetycznych u fryzjerów jak i w bankach, salonach samochodowych, klienci bardzo cenią sobie możliwość napicia się kawy przy okazji załatwiania swoich spraw. A jeżeli jest to kawa wysokiej jakości, to dobre wspomnienie związane z wizytą gwarantowane! 

Warto zatem poświęcić temu tematowi nieco uwagi. Nieraz zdarzało się nam, że do naszej palarni Darvea przychodzili klienci i mówili, że pili naszą kawę w takiej a takiej firmie. I widzieliśmy, że nie tylko pili tą kawę, ale że też i ich współpraca z tą firmą układa się świetnie – byli pełni humoru i dobrego samopoczucia. Czy zatem rozsądnie zarządzana firma, mająca dobre relacje z klientem oraz sukcesy na koncie, w konsekwencji wybiera też jakość jak chodzi o kawę i obsługę klienta?

Czy może dlatego, że stawia na jakość produktów oraz obsługi (np. częstuje go przez to dobrą kawą, bo klient zasługuje na to) i ustawia klienta w centrum swoich wartości, może się dlatego pochwalić dobrymi wynikami? Ma bowiem pełen szacunku dla innych porządek wartości?

To już nieco filozoficzne zagadnienie, ale trzymając się faktów, pewnie w niejednej książce do zarządzania, znalazłoby się co nieco o podobnej tematyce.

 

 

Twoi pracownicy to skarb

 

Nie będziemy się czarować, ludzie w większości piją kawę i lubią kawę. Niemniej jednak jeszcze bardziej lubią, kiedy się ich docenia – pokazuje, że są ważni dla pracodawcy i obdarowuje przy okazji. Zatem umożliwienie picia kawy a w szczególności dobrej kawy, jak z naszej palarni :), jest tego doskonałym przykładem. Czy takie podejście się opłaca? Po co wydawać dodatkowe pieniądze? Nieco no ten temat wyjaśniliśmy akapit wyżej w kontekście klientów. Warto tym bardziej doceniać pracowników.

 

 Kod rabatowy dla czytelników

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zrobić kawę w ekspresie przelewowym? Wyjaśniamy!

 

 

Kawa w biurze - nie tylko dla pracowników umysłowych

 

 

Czy kawa do biura to jednak jedyny przykład wykorzystania naszego ulubionego naparu w warunkach, nazwijmy to, pracowniczych? Absolutnie nie! Udało nam się dotrzeć do badania, w którym uszeregowano przedstawicieli poszczególnych zawodów, w zależności od tego, ile kawy piją w miejscu pracy.

 

 

1. Pielęgniarki i osoby pracujące w ochronie zdrowia

 

Nie jest to dla nas zaskoczenie, że osoby pracujące w szpitalach i przychodniach potrzebują wszelkiego możliwego wsparcia, także takiego w postaci rozgrzewającego naparu. Kawa w takiej sytuacji może dosłownie okazać się kwestią życia i śmierci, więc przyznacie, że temat jest poważny.

 

 

2. Hydraulicy

 

To już mniej oczywiste powiązanie. Być może ma to związek z tym, że zwyczajowo częstujemy fachowców odwiedzających nas w domu kawą? A może ma to związek z opisanym przez nas ostatnio na blogu kawowym sposobem na zatkane rury ;-)?

 

 

3. Nauczyciele

 

To jeden z tych zawodów, który często wydaje się spotykać z niezrozumieniem oraz którego przedstawiciele z konieczności zmuszeni są do zabierania pracy do domu. Nic więc dziwnego, że spożycie kawy wśród pedagogów utrzymuje się na wysokim poziomie. Pozdrawiamy wszystkich czytających nas nauczycieli! :) Sami nieraz prowadziliśmy szkolenia i wiemy, że mówienie cały dzień do grupy ludzi i próba utrzymania ich zainteresowania, to nie jest łatwy kawałek chleba!

 

 

4. Policjanci

 

Osoby pracujące jako stróżowie prawa często muszą liczyć się z całodobową gotowością. Rozgrzewający i pobudzający napar z pewnością przydaje się na takiej służbie.

 

 

5. Dziennikarze

 

Jeżeli mieliście kiedykolwiek okazję być w radiowym newsroomie, to wiecie, że w skład powietrza w takich miejscach na stałe już chyba weszły cząsteczki kawy. Pierwsi dziennikarze przygotowujący poranne wydania wiadomości w redakcjach pojawiają się najczęściej już przed godziną szóstą, w związku z czym bez kawy ani rusz!

 

 

Jaka jest najlepsza kawa do biura?

 

Jak widzicie, kawa w biurze to wielowymiarowy temat i sprawne działanie wielu różnych rodzajów biur oparte jest na stałym dostępie do ekspresu. Jaka jest jednak najlepsza kawa do biura? „Najlepsza” to jak wiadomo niełatwy temat, ale przedstawimy kilka propozycji, które wydają się nam tworzyć dosyć uniwersalny wachlarz.

 

 

Top wybory naszych klientów

 

Najlepiej opierać się na tym, co już działa :) czyli co chętnie wybierają nasi klienci. Wśród ich najczęstszych wyborów są kawy takie jak Columbia Excelso, Honduras SHG czy Brasil Santos w różnych stopniach palenia.

Klienci wybierają też mieszanki, takie jak np. Aktywny Poranek.

Zdarza się też, że dla poszczególnych klientów przygotowujemy specjalne mieszanki, których nie mamy w ofercie sprzedaży internetowej. Warto więc porozmawiać o tym z nami bezpośrednio. Zachęcamy!

 

 

Kawy indyjskie

 

Wszystkie osoby w Twoim miejscu pracy cenią sobie w kawie przede wszystkim efekt pobudzenia, a porannej filiżanki nie wyobrażają sobie bez cukru i mleka? Idealnym wyborem będzie jedna z naszych kaw indyjskich, które dzięki intensywnemu smakowi przyjemnie skontrują tradycyjne dodatki do kawy.  

Kawy Indyjskie

Kawy indyjskie to dobry wybór dla tych, którzy nie wyobrażają sobie kawy bez cukru i mleka

 

Kawy z serii Folk

 

Macie w swoim biurze dostęp do ekspresu automatycznego i chociaż kilku zwolenników czarnej kawy? Dobrym wyborem będą w takim razie kawy speciality z naszej nowej serii Folk, które świetnie sprawdzą się zarówno jako ekspresowe espresso, jak i delikatne popołudniowe cappuccino.

 

Możliwe, że zdarzyło się Wam zobaczyć w firmie jak ktoś mieli młynkiem kawę i parzy w specjalnym „lejku”? To w taki m.in. sposób przygotowuje się napary z kaw najwyższej jakości – specialty. Spróbujcie sami tzw. metod alternatywnych!

Kawy Folk

Kawy z serii Folk będą smakować osobą, które piją kawę czarną jak i mleczną 

 

Kawy Specialty

 

Jeżeli pracujecie w małym biurze, gdzie mniej więcej znacie gusta wszystkich współpracowników, warto spróbować namówić przełożonych na inwestycję w ekspres przelewowy i zapas kaw specialty. Może się to początkowo wydawać ekstrawaganckim rozwiązaniem, ale zapewniamy Was, że da się to zorganizować bez przesadzonych kosztów, a rezultaty potrafią być naprawdę wspaniałe!  

Kawy Specialty

Kawa Specialty z ekspresu przelewowego może zagwarantować duże doznania smakowe

 

PRZECZYTAJ TEŻ: Kawa Arabica czy Robusta? Poznajcie różnice między nimi!

 

 

Kawa w biurze to podstawa!

 

Podejrzewamy, że nie trzeba Was przekonywać, że kawa w biurze, czy ogólnie rzecz ujmując w miejscu pracy to niesamowicie istotna sprawa. Mamy nadzieję, że udało nam się jednak dostarczyć Wam nieco argumentów do negocjacji co do kawowych rozwiązań w Waszym miejscu pracy.

 

Jeżeli chcecie poznać naszą ofertę dla biur, zapraszamy do kontaktu pod adresem sklep@darvea.pl lub telefonem 504 947 032. Z chęcią przedstawimy nasze propozycje i pomożemy w dobraniu najlepszego rozwiązania do Waszych potrzeb.

 

A jeżeli wysokiej jakości kawę chcielibyście pić nie tylko w biurze, ale też w domu, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie czekają na Was świeżo wypalone ziarna z całego świata.  

 

 Przejście do sklepu

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-07
Wszystko świetnie, kawa przepyszna, szybka realizacja! Polecam!
2024-02-22
Zamówienie. Wykonano. Poprzednie wcielenie dużo lepsze. Pozdrawiam.
pixelpixel